Cilt Bakımı | Evde Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cilt Bakımı. Hiç yatmadan önce yüzünüzü yıkayıp bir sürü küçük sivilceye uyanmadınız mı? Muhtemelen. Hiç bir sürü patates kızartması, çikolata veya abur cubur yediniz mi. Cildiniz ertesi gün veya iki gün içinde epik bir kopuşta patladı mı? Kim yapmadı! Cildiniz ve vücudunuz arasındaki ilişki simbiyotiktir, karşılıklı olarak güvenir ve birbirine bağlıdır. Sağlıklı, ışıltılı bir cildin temelinin içten başladığının farkına varmak önemlidir.

Cildiniz vücudunuzun en büyük ve en hızlı büyüyen organıdır ve vücut ağırlığınızın yüzde 6 ila 10’unu oluşturur. Tüm hücrelerinizin gelişmesi için iyi beslenme, uygun hidrasyon, oksijenasyon ve detoksifikasyon gerekir. Cildinize ne koyduğunuz, vücudunuza ne koyduğunuz kadar önemlidir. Bunu akılda tutun. Zihniniz, bedeniniz ve ruhunuzla ilgili olumlu, iyi düşünülmüş seçimler yaparak sağlıklı bir cilt elde edilebilir.

Cilt bakımı rejiminize ek olarak, sağlıklı cilde katkıda bulunabilecek ek faktörlere de dikkat etmek istersiniz:

cilt bakımı
  • Güneşe maruz kalma
  • Beslenme alışkanlıkları
  • Hidrasyon
  • Egzersiz yapmak
  • Çevresel kirleticiler ve daha fazlası…


Tüm bu faktörler, cildinizin sağlığını oluşturmak için genetik yapınız ve genel sağlığınızla birleşir. Cilt bakım ürünleri, bazı doğal sorunlar ve cilt rahatsızlıklarıyla mücadele etmeye ve bunları düzeltmeye yardımcı olur. Sonuçta, sağlıklı bir siz mutlu bir sizsiniz. Bunu aklınızda tutarak, bu kitaptaki tarifleri yıkıcı, sağlıklı ve ilham verici kılan basit şeylere bir göz atalım!

Taze malzemeler

Sitede bulunan tarifler boyunca taze meyveler, sebzeler, otlar ve çiçekler isteyen birçok tarif bulacaksınız. Yediğiniz yiyecekler gibi, bu doğal cilt bakımı bileşenleri de en iyi tazeyken kullanılır. Taze malzemeler canlılıklarının zirvesindedir ve zirvede toplanan ve hemen kullanılan bitkiler, besin açısından zengin canlılıklarının tarife katkıda bulunacaktır. Ayrıca, cilt bakımı tariflerinin birçoğunda yüksek olmaları nedeniyle süper yiyecekler de bulacaksınız.

Cildinize büyük ölçüde fayda sağlayan hayati bitki besinlerinin konsantrasyonları. Ancak hangi tarifi yaparsanız yapın, tazeliğin en iyisi olduğunu unutmayın!

Soru Öneri Ve Şikayetleriniz İçin Lütfen İletişim Bölümünden Veya İnstagram Üzerinden İletişime Geçin. Teşekkürler

Cilt Bakımı Tarifleri

%d blogcu bunu beğendi: