Cilt Tipi Test | Evde Kolayca Cilt Tipini Öğren

Cilt tipi test. Deri reaksiyonları tahmin edilemezdir.. Potansiyel alerjileri tespit etmek için cildin yeni bir ürüne toleransını test etmek çok önemlidir. Bu genellikle mağazadan satın alınmış veya ev yapımı olsun, herhangi bir ürünü ilk kez kullanmadan önce yapılır. Normal uygulamadan önce cildinizi bir reaksiyon için test etmek, küçük ve göze çarpmayan bir alana biraz ürün uygulayarak çok kolaydır. Sonuç almak sadece yirmi dört saat sürer. Ev yapımı formülasyonlar genellikle çok iyi tolere edilir; çoğu reaksiyon asidik bileşikler (limon suyu veya yoğurt gibi) dahil edildiğinde ortaya çıkma eğilimindedir.

Cilt Tipi Test

Hassas cilde sahip kişiler ve kolayca çıkma eğilimi gösteren kişilerdir. Yeni ürünleri denerken daha dikkatli olmalıdır. Yine de, her insanın cildi benzersizdir. Tolere edilebilirlik bireyler arasında büyük farklılıklar gösterir. Potansiyel cilt reaksiyonlarından kaçınmak için cilt tipi ne olursa olsun bir cilt yama testi şiddetle tavsiye edilir.

Dirseğinizin içine bezelye büyüklüğünde bir miktar ürün uygulayın. Gazlı bezle örtün ve çıkarmadan önce yirmi dört saat bekleyin. Test alanını gazlı bezle kaplamak ürünün sürtünmesini engeller. Test sırasında bandajı ıslatmaktan kaçının. Kızarıklık, şişme, kaşıntı veya karıncalanma, bunlar alerji belirtileridir. Cilt Tipi Test Böyle bir durumda, daha fazla tahrişi önlemek için etkilenen cilt bölgesini ovalamadan bol ılık suyla yıkayın.

Ürünü kullanmayı bırakın. Belirtileriniz düzelmezse bir dermatoloğa başvurun. Aksi takdirde, yirmi dört saat sonra gazlı bezi çıkarın. Bölgeyi herhangi bir alerji belirtisi açısından inceleyin. Reaksiyon olmaması, ürünü kullanmanın uygun olacağı anlamına gelir. İkincil uygulamalarda bir reaksiyon oluşursa kullanmayı bırakın.

Soru Öneri Ve Şikayetleriniz İçin Lütfen İletişim Bölümünden Veya İnstagram Üzerinden İletişime Geçin. Teşekkürler

Cilt Bakımı Tarifleri

%d blogcu bunu beğendi: