Evde Peeling Yağlı ve Akneli Cilt İçin

Evde peeling. Acai çileği, cildin yenilenmesine yardımcı olan ve akneik cilt için iyileşme sürecini hızlandıran kayda değer miktarda eser mineraller, amino asitler, esansiyel yağ asitleri, fitosteroller ve antioksidanlar içerir. Bu tarifteki mısır unu ve kaolin, gözeneklerinizden toksinleri ve yabancı maddeleri çekerken fazla yağı emen bir sünger görevi görür. Yulaf unu, yatıştırıcı ve nemlendirici bir bileşen ekler. Bu tarif, özellikle yağlı ve akne eğilimli tüm cilt tipleri için oldukça faydalıdır.

Acai çileği
  • Acai berry tozu. 1⁄2 su bardağı
  • Yulaf unu. 1⁄2 su bardağı
  • Öğütülmüş mısır unu. 1⁄2 su bardağı ince
  • Kaolin kili. 1⁄2 fincan

Evde peeling Yapmak İçin: Başlamadan önce, toz halindeki malzemeleri solumaktan kaçınmak için koruyucu bir yüz maskesi bulun veya burnunuzu ve ağzınızı örtecek bir bandana bağlayın. Tüm malzemeleri dikkatlice konserve kavanozuna koyun. Kapağı sıkıca kapatın ve homojen bir toz haline gelinceye kadar iyice çalkalayın. Tozun kavanoza çökmesine izin vererek 5 dakika kadar bekletin.

Evde Peeling


Saklamak için: Bu kuru yüz fırçalamayı elek kapağı olan bir baharat kavanozunda saklayın. Kavanozu doldurmak için bir kağıt parçası yuvarlayarak bir huni yapın. Bir ucunu baharat kavanozuna sığacak kadar geniş, diğer ucunu da tozu huniye alacak şekilde çevirin. Birlikte bantlayın ve tozu azar azar kavanozun içine koyun. Kavanoz dolduktan sonra elek ve kapağı değiştirin ve bu fırçalama kullanıma hazırdır! Bu fırçalamayı çeyrek kavanozda saklayabilir veya her kullanımda yüz fırçalamayı dağıtmak için temiz kuru bir kaşık kullanarak daha küçük bir kavanoza aktarabilirsiniz. Kapağı sıkıca kapalı tutun ve bir yıla kadar saklayın.


Kullanım: Kullanmak için, elinizin avuç içine bir miktar toz hafifçe vurun ve bir macun oluşana kadar her seferinde az miktarda eklenen suyla karıştırın. Ardından küçük dairesel hareketlerle yüzünüzü yumuşak bir şekilde temizleyin. Ilık suyla durulayın ve ardından toner ve nemlendirici uygulayın.

Soru Öneri Ve Şikayetleriniz İçin Lütfen İletişim Bölümünden Veya İnstagram Üzerinden İletişime Geçin. Teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: