Kuru Ciltler İçin Maske | Cilt Yenileyici

Kuru ciltler için maske. Bu maske, C vitamininin cildi parlatıcı etkileri ile avokadonun güneşin zararlarını tersine çeviren özelliklerini birleştirir. Güneş lekelerinin görünümünü iyileştirmek için güneşe maruz kalmanın az olduğu mevsim değişimlerinde kullanın. C vitamini, cildi dolgunlaştırmaya yardımcı olacak bir cilt yenileyicidir ve avokado, besleyici çoklu doymamış yağ asitleri açısından son derece zengindir, bu da bu formülü hem olgun hem de kuru ciltler için oldukça faydalı kılar.

İÇİNDEKİLER

 • gazlı bez şeritleri
 • olgun beyaz şeftali ½
 • avokado ½ olgun
 • ½ çay kaşığı limon kabuğu rendesi
 • ½ çay kaşığı limon suyu
 • 1 tatlı kaşığı öğütülmüş yulaf
kuru ciltler için maske

Kuru Ciltler İçin Maske TALİMATLAR

 1. Gazlı bezi çift kat koyarak ve alın ve boyun için dört dikdörtgen ve yanaklar için dört daire keserek gazlı bez şeritlerinizi hazırlamaya başlayın.
 2. Şeftali ve avokadoyu çatalla ezin. Ardından limon kabuğu rendesi ve limon suyunu ekleyin ve iyice karıştırın. Damlamayı azaltmak için gerektiği kadar öğütülmüş yulaf serpin ve karıştırın.
 3. Daha sonra önceden kesilmiş çift kat gazlı bez üzerine yayın ve gazlı bez şeritlerini alın, yanaklar ve boynun üzerine yerleştirin. Karışımı doğrudan cilde yaymakta da sorun yoktur; sadece göz çevresinden uzak durduğunuzdan emin olun.
 4. Rahatsız edici bir karıncalanma olmadıkça maskeyi 15 dakika açık bırakın. Sonra gazlı bezleri çıkarın ve bol miktarda ılık suyla durulayın.
 5. Son olarak, yüzü bir yüz havlusu ile kurulayın ve ardından kışın bile her zaman nemlendirici ve yüksek SPF’li bir güneş kremi uygulayın.
 6. En iyi sonuçlar için haftalık olarak bir ay boyunca tekrarlayın.

Soru Öneri Ve Şikayetleriniz İçin Lütfen İletişim Bölümünden Veya İnstagram Üzerinden İletişime Geçin. Teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: