Makyaj Temizleme Jeli | Cildi Besler

Makyaj Temizleme Jeli. Bir temizleme jeli, yüksek su içeriği nedeniyle her zaman ferahlatıcıdır. Aşağıdaki formülde, ksantan zamkı su fazını koyulaştıracak ve asılı parçacıkları yerinde tutacaktır. Bu temizleyici sabun içermez ve hassas, sabuna tahammülsüz ciltler için çok iyi bir seçimdir. Bu jelin etkinliği, cildi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olan B5 vitamini ilavesiyle tamamlanmıştır.

İÇİNDEKİLER

 • ½ fincan gül suyu
 • Seçtiğiniz 1 çay kaşığı peeling maddesi (örneğin irmik, öğütülmüş yulaf, badem unu)
 • 10 damla (0,5 ml) B5 vitamini
 • ¼ çay kaşığı ksantan sakızı
 • En sevdiğiniz uçucu yağdan 5 damla (gardenya veya sardunya gibi)

Makyaj Temizleme Jeli TALİMATLAR

Makyaj Temizleme Jeli
 1. Gül suyunu bir çift kazan içinde 100 ° F’ye ulaşana kadar ısıtarak başlayın. Bunu bir şeker termometresi ile test edin, ardından ısıyı kapatın.
 2. Çırpma sırasında peeling ajanını kademeli olarak serpin, B5’i ekleyin, ardından karışımınızın kalınlaşmasını izlerken küçük miktarlarda ksantan sakızı serpin. Çok fazla ksantan sakızının dokuyu bozabileceğini unutmayın. Daha fazla kendiliğinden kalınlaşma da bekleyin.
 3. Esansiyel yağı ekleyin ve jelin eşit şekilde karıştığından emin olmak için kuvvetlice çırpın.
 4. Karışımı bir şişeye aktararak bitirin ve daha fazla koyulaşması için 45 dakika ile bir saat arasında buzdolabında saklayın.
 5. Jeli uygulamadan önce yüzünüzü ve boynunuzu ıslatmanıza gerek yoktur. Yüzünüze ve boynunuza çeyrek büyüklükte bir miktar masaj yapın, ardından nazikçe fırçalayın ve pamuklu bir diskle silin.
 6. İyice durulayın ve yüzünüzü bir havluyla kurulayın.

Soru Öneri Ve Şikayetleriniz İçin Lütfen İletişim Bölümünden Veya İnstagram Üzerinden İletişime Geçin. Teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: