Makyaj Temizleme Köpüğü | Akneli Ciltler İçin

Makyaj Temizleme Köpüğü. Bazı insanlar sabunun temizleme etkisini sever. İspanya’nın Kastilya bölgesinden gelen Kastilya sabunu, geleneksel olarak zeytinyağı ile yapılan konsantre bir bitkisel sabundur. Kullanım amacına göre çeşitli oranlarda su veya hidrosol ile seyreltilebilir. Ve her tür sabun, doğal olanlar da dahil olmak üzere, yüzey yağlarını temizledikleri için hala sert olduğundan, bu formül, kurutma etkisine karşı koymak için aloe vera suyu ve gliserin içerir. Hidrosol kullanmak hoş kokulu bir temizleyici üretecektir: Lavanta kastile sabunu kullanılıyorsa, lavanta ile iyi karışan bir gül veya sardunya kokusu alın.

Not

Akneye eğilimli bir cildiniz varsa, sıkılaştırmak için gül hidrosol yerine cadı fındığı kullanın. Temizleyicinize peeling özelliği kazandırmak için, 1 çorba kaşığı badem unu ve formüldeki gliserin ile bir macun yapın, ardından hidrosol ve aloe vera suyunu ve çırpma teli ekleyin. Hazırlığın geri kalanı için belirtildiği gibi devam edin, askıda kalan partiküllerin eşit dağılımını sağlamak için iyice çırpın.

Makyaj Temizleme Köpüğü

İÇİNDEKİLER

  • 1 tatlı kaşığı bitkisel gliserin
  • Seçtiğiniz 30 ml hidrosol (sardunya veya gül gibi)
  • 30 ml aloe vera suyu
  • 30 ml sıvı sabun, örneğin kasten sabunu

Makyaj Temizleme Köpüğü TALİMATLAR

  1. Gliserini hidrosol ve aloe vera suyuna ekleyin ve iyice karıştırın. Aşırı köpürmeyi önlemek için karışımı sürekli ve nazikçe çırparak çok ince bir akışta sabuna ekleyin. Çubuk karıştırıcı kullanmayın.
  2. Ürünü bir pompalı şişeye aktarmadan önce çökmesine izin verin.
  3. Pompalamadan önce kısaca ve aniden sallayın. Yüzünüzü ıslatın; sonra ellerinize bir veya iki kez pompalayın ve temizleyici hoş ve köpüklü olana kadar yüzünüze ve boynunuza sürün.
  4. Ilık veya soğuk suyla durulayın; sonra yüzünüzü bir havluyla kurulayın.

Soru Öneri Ve Şikayetleriniz İçin Lütfen İletişim Bölümünden Veya İnstagram Üzerinden İletişime Geçin. Teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: