Makyaj Temizleme Suyu Tarifleri

Makyaj Temizleme Suyu. Doğal makyajı kendimiz yapmaya zahmet etmek istiyorsak, doğal bir temizleme yöntemi bulmak mantıklıdır. Gençken sivilceye eğilimli ciltle savaştıktan sonra, cildime bakmayı bir öncelik haline getirdim. Yıllarca süren deneylerden sonra, cildi sağlıklı ve parlak hale getirebilecek bazı doğal çözümler buldum.

Aşağıda size en iyi makyaj temizleyici ipuçlarını vereceğim. Makyajı doğal olarak silmek için birçok harika seçenek vardır ve bunlar makyajsız günlerde bile harika cilt bakımı tarifleridir.

Gözenek ve Yağ Temizleyici Makyaj Temizleme Suyu

Uygun Ciltler: Tüm Cilt Tipleri

Cildimizin doğal sebumuna en çok benzeyen jojoba yağı, kirleri çıkarır ve yağ üretimini dengeler. Cildinizin doğal yağının dengelenmesi, gözenekleri sağlıklı tutmanın anahtarıdır. Yağ temizleyiciler için temel kural, yağın kiri çekmesi ve ona yapışması ve böylece cildinizin yüzeyinden uzaklaştırmasıdır. Elbette, dışarıdaki her yağ cildinizin doğal yağ üretimini dengelemeyecektir, ancak bu kitapta yer alan yağların belirtildiği gibi kullanımı harikadır. Buna, bu tarifteki diğer harika yağlar da dahildir!

Makyaj Temizleme Suyu Malzemeler

1 yemek kaşığı ayçiçek yağı
1 yemek kaşığı jojoba yağı
2 çay kaşığı avokado yağı
2 çay kaşığı kayısı yağı

Tarifi

 1. Küçük bir kapta tüm malzemeleri karıştırın ve iyice karıştırın.
 2. Küçük, hava geçirmez bir kaba aktarın. Bir damlalıklı şişe, bu ürünü pamuklu yuvarlakta dağıtmayı kolaylaştırmak veya hediye vermek için çekici hale getirmek için iyi çalışır!

KULLANIM ŞEKLİ: Çeyrek büyüklükte bir temizleyici ile pamuklu bir silindiri nemlendirin ve yüzünüzü yumuşak bir şekilde silin. İstenirse iki kez temizleyin. Gerektiği gibi makyajı çıkarmak için

DEPOLAMA: 3 aya kadar serin ve kuru bir yerde saklayın.

BİLİYOR MUSUN?

Ayçiçek yağı yemek pişirmek için yaygındır, ancak cilt bakımı için gerektiği kadar kullanılmaz. Linoleik asidin yanı sıra oleik asit, palmitik asit, lesitin ve A, D ve E vitaminleri bakımından da yüksektir. Bulması kolay ve cilt için harika olduğu için bu yağı kullanmayı seviyorum. Önerilen raf ömrü 3 aydır, ancak temizlik için kullanmadığınız şeyleri yemek pişirmek için kullanabilirsiniz.

Yaşlanmayı Geciktirici Makyaj Temizleyici

Uygun Ciltler: Tüm Cilt Tipleri

Makyaj Temizleme Suyu

Bu yapımı ve kullanımı kolay pedler seyahat için mükemmeldir. Bu bölümdeki diğer yağ bazlı çözücülerle aynı şekilde çalışırlar, ancak pedler onları daha da kullanışlı hale getirir. Yeşil veya beyaz çayın eklenmesi yaşlanmayı geciktirici bir destek sağlar.

Malzemeler

1¼ çay kaşığı hint yağı
½ çay kaşığı ayçiçek yağı
¾ çay kaşığı jojoba yağı
¾ çay kaşığı avokado yağı
2½ çorba kaşığı yeşil veya beyaz çay (veya bunların bir kombinasyonu), soğutulmuş
25 pamuklu mermi

Tarifi

 1. Bir ölçü kabında yağları karıştırın ve iyice karıştırın.
 2. Çayı ekleyin ve tekrar karıştırın.
 3. Beş pedlik gruplar halinde çalışarak, karışımın tamamı emilene kadar yağ-çay karışımına batırın. Çayı bir arada tutmak için gruplar arasında karıştırın. Bu kadar küçük bir parti ile, ıslatmak için kullandığınız fincanın boyutuna bağlı olarak hepsini aynı anda ıslatabilirsiniz. Bunu denerseniz, çevirdiğinizden emin olun, tamamen doymuş olduğunu görmek için açın ve nüfuz etmeyi sağlamak için bardağın altına bastırın. Beşli gruplar yaparsanız, fazla sıvıyı dışarı bastırdığınızdan emin olun.
 4. Doymuş pedleri hava geçirmez küçük bir kaba aktarın.

KULLANIM: Makyajı pamuklu yuvarlakla silin. İstenirse çift temizle. Gerektiği gibi makyajı çıkarmak için

SAKLAMA: Buzdolabında 1-2 hafta saklayın.

YAKIN BAKIŞ

Bu tarifteki çay, bu makyaj temizleyiciye ek bir yaşlanma karşıtı destek sağlar. Ayrıca pedleri ıslatır ve yağların daha kolay yayılmasını sağlar.

Güçlü Makyaj Temizleme Suyu

Bu formül, inatçı makyajın çıkarılmasının zor olduğu ve güçlü, yağlı bir temizleyiciye ihtiyaç duyulan yoğun makyaj günleri içindir. Bu formül, hindistancevizi yağı ve shea yağı içerdiği için yoğundur. Oldukça “yağlı” bir makyaj temizleyici olmasına rağmen, zengin dokusu olgun, kuru cildi esansiyel yağ asitleri ve vitaminlerle derinlemesine besler.

Makyaj Temizleme Suyu

Malzemeler

 • 1 çorba kaşığı shea yağı
 • 30 ml sızma hindistan cevizi yağı
 • 1 yemek kaşığı badem yağı
 • 10 damla (0,5 ml) E vitamini yağı

Tarifi

 1. Karite yağını çift kazan içinde eritin. Sonra kalan malzemeleri birer birer ekleyin ve E vitamini ile bitirin.
 2. Karışımı yavaşça küçük bir cam kavanoza dökün ve kapağı kapatmadan önce oda sıcaklığına kadar soğumasını bekleyin.
 3. Uygulamadan önce yüzünüzü nemlendirmek, bu karışımın yağlı hissini azaltmaya yardımcı olur. Her yanağa ve alnına bezelye büyüklüğünde bir miktar yayın. Ardından bir makyaj süngeri ile silin. Ilık suyla iyice durulayın ve kalan yağlı hissi giderecek bir tonerle işlemi bitirin.

Yaşlanma Karşıtı Makyaj Temizleyici

Bu formülasyon, fondöten, göz farı ve su geçirmez maskara gibi ağır makyajı temizlerken çok az yağlı kalıntı bırakan benzersiz bir yağ karışımı gerektirir. Cildin yaşlanmasını ve kırışıklık oluşumunu engelleyen esansiyel yağ asitleri, E vitamini, koenzim Q10 ve diğer antioksidanlarla cildi besleyecek zengin bir karışımdır.

Malzemeler

 • 1 yumuşak jel koenzim Q10
 • 60 ml badem yağı
 • 30 ml jojoba yağı
 • 1 ons (30 ml) macadamia yağı
 • 1 tatlı kaşığı kızılcık tohumu yağı
 • 20 damla (1 ml) E vitamini
Makyaj Temizleme Suyu

Tarifi

 1. Q10 softgel’i ısıtılmış bir iğne ile delip içindekileri küçük bir kaseye sıkarak başlayın. Kalan yağlar ve E vitamini ile karıştırın; daha sonra bir pompa şişesine aktarın.
 2. Yüzünüzü parmak uçlarınızla ıslatın, makyaj temizleyiciyi yüzünüze sürün ve ardından makyajınızı pamuklu bir diskle silin. Yüzünüz tatmin edici derecede temiz değilse işlemi tekrarlamaktan çekinmeyin.
 3. Yüzünüzü parmak uçlarıyla ıslatmak, yağın cilt yüzeyinde kaymasını ve daha kolay yayılmasını sağlayarak daha az miktarda sökücü gerektirir ve yalnızca yağlı kalıntı kalıntıları bırakır.
 4. Bu formülün bazı harika yaşlanma karşıtı özelliklerini korumak istiyorsanız durulamayın.

Soru Öneri Ve Şikayetleriniz İçin Lütfen İletişim Bölümünden Veya İnstagram Üzerinden İletişime Geçin. Teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: