Maya Maskesi | Yaşlanma Karşıtı Yüz Maskesi

Maya maskesi, hayatta kalması ve süper hızlı çoğalması için gerekli olan besinlerle yüklü tek hücreli bir organizmadır. Bu formülde kalan süt ve bal gibi bileşenlerin yardımıyla bu maske cildiniz için gençlik güçlendirici görevi görecektir.

Daha yüksek yağ içeriği nedeniyle tam yağlı süt, cildinize yağsız sütten daha fazla yumuşaklık getirir, çünkü tam yağlı sütteki doymuş yağlar cildinizin nemini kilitlemeye yardımcı olur. Bal, cilde nem çeker. Yaşlanma karşıtı özelliklere sahip kanıtlanmış bir yumuşatıcıdır.

Pirinç ve pirinç türevleri, sunabildikleri tüm faydalar için kozmetik endüstrisinde popülerlik kazanıyor. Pirinç unu, maskeye daha kolay yayılması için bir miktar esneklik kazandırmaya yardımcı olacak ve ayrıca ölü deri hücrelerinin ve kirlerin temizlenmesine ve uzaklaştırılmasına da izin verecektir.

Formül için gerekli olmasa da, birkaç damla vanilya hoş ve hoş bir koku katacaktır. Cildi dolgunlaştırmak ve ışıltısını geri kazanmak için bu maskeyi bir ay boyunca haftada bir veya iki kez yapın.

Maya Maskesi İÇİNDEKİLER

 • 2 ons (60 ml) tam yağlı süt. Yada badem sütü
 • 1 küçük paket kuru aktif maya
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 3-5 damla vanilya özütü (isteğe bağlı)
 • 3 yemek kaşığı pirinç unu
Maya Maskesi

TALİMATLAR

 1. Sütü aşırı ısıtmamaya dikkat ederek mikrodalgada veya tavada ısıtarak başlayın.
 2. Mayayı ılık sütün üzerine dökün. Bir çatalla karıştırın.
 3. Bal ve vanilya özünü ekleyin ve tekrar karıştırın. Ilık süt, balın çözülmesine yardımcı olur ve maya çoğalmasına yardımcı olur. Karışıma bir pamuk batırın ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın.
 4. Kalan karışıma pirinç unu ekleyin, her seferinde 1 çorba kaşığı, karışım koyulaşana kadar iyice karıştırın.
 5. Yüzünüze ve boynunuza daha kalın bir kat daha uygulayabilirsiniz. Maskenin 15 dakikadan fazla kurumasına izin verebilirsiniz.
 6. Kırılgan maskeyi çıkarmak için parmaklarınızla (lavabonun üzerinde) fırçalayın. Yüzünüzü ılık suyla yıkayarak bitirin ve ardından yüz kremi ile devam edin.

Soru Öneri Ve Şikayetleriniz İçin Lütfen İletişim Bölümünden Veya İnstagram Üzerinden İletişime Geçin. Teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: