Vücut Nemlendirici | Evde Vücut Kremi Yapımı

Vücut Nemlendirici Vücut Tereyağı Çubukları

Katı losyon veya losyon çubukları olarak da bilinen bu Vücut Yağı Çubuklarını yapmak kolay ve eğlencelidir. Tipik vücut yağları gibi çalışırlar, ancak çubuk formundadırlar. Cildinizin ısısıyla erir, bu nedenle tek yapmanız gereken bir kalıp sabun gibi kuru cilde sürmek; Cildinizde zengin ve hoş bir nemlendirici tabaka bırakır.

Losyonun aksine, bu çubukların su elementi olmadığı için kimyasal bir koruyucuya ihtiyaçları yoktur. Günlük nemlendirici olarak ve masaj için harikadırlar. Onları kokusuz bırakın ve hamile karınlar üzerindeki çatlaklarla savaşmak için harikalar yaratırlar. Bu Vücut Tereyağı Çubukları, hediyeler veya parti iyilikleri olarak çok güzel bir şekilde paketlenebilir.

vücut nemlendirici
 • 2 yemek kaşığı rendelenmiş balmumu
 • shea yağı 1⁄4 fincan
 • hindistancevizi yağı (işlenmemiş veya kokusuz) 1⁄4 fincan
 • 1⁄4 su bardağı tatlı badem yağı
 • 4 E vitamini kapsülü
 • Uçucu yağ karışımı

Yapmak İçin: Çift kazanı orta ateşte başlatın. Kaynamaya başladığında, ısıyı kısın. Balmumu, karite yağı ve hindistancevizi yağını çift kazanın üstüne koyun ve üzerini kapatın. Ara sıra karıştırarak eriyene kadar pişirin. Yararlı botanikleri korumak için aşırı ısıtmayın. Ateşten alın, üst tavayı ikili kazandan çıkarın ve 5–10 dakika soğutun.

Tatlı badem yağını ekleyin.

E vitamini kapsüllerini delin ve sıvıyı erimiş yağın içine sıkarak jel kapaklarını atın. Uçucu yağ karışımını ekleyin ve iyice karıştırın, sertleştirilmiş soğutulmuş karışımın herhangi birini yanlardan kazıyın ve erimiş yağların içine geri koyun. Karışım siz dökmeden çok sertleşirse çift kazan içinde tekrar nazikçe eritin. Losyon tüplerine dökün ve kullanmadan önce 4 saat veya gece boyunca rahatsız edilmeden bekletin.

Saklama: Etiketleyin ve 1 yıl içerisinde kullanın. Doğrudan güneş ışığından uzak tutun.
Kullanımı: Katı losyon çubukları, sıcak cildinizle temas ettiğinde eriyerek, tam olarak ihtiyacınız olan yere doğru miktarda nemlendirici uygulamanıza olanak tanır. Tırnak etlerinize ve elleriniz, dirsekleriniz ve ayaklarınızdaki çatlaklara sürün. Kuru cilde gerektiği kadar uygulayın.

YARDIMCI İPUÇLARI
Bu tarifi itme tüpleri yerine kalıplar (sabun gibi) yapabilirsiniz. Verilen talimatları izleyin. Eritilmiş tereyağını bir buz küpü tepsisine, silikon kalıba veya yağlı kağıtla kaplı bir somun tepsisine dökün. Hareket etmeden önce en az 4 saat bekletin.

Sertleşmiş çubuklar kalıplardan kolayca çıkmalıdır. Değilse, 10 dakika boyunca dondurucuya koyun, ardından kalıbın arka tarafına dikkatlice sıcak su dökün. Bir havluyla hızlıca kurulayın ve kalıbı döndürerek çıkarın. Bir somun tavası seçerseniz, çubukları en az 1 inç kalınlığında kesmek için sıcak bir bıçak kullanın. Bu losyon çubuklarını metal kutularda, folyoya sarılı veya cam kavanozda saklayın.

Vücut Nemlendirici Karakafes Merhemi

Karakafes yüzyıllardır her türlü cilt koşulunda iyileşmeyi hızlandırmak için kullanılmıştır. Bu tarif, güçlendirilmiş anti-enflamatuar, yatıştırıcı ve yenileyici faydalar için yeşil çay ve papatya içerir. Bu Şifalı Karakafes Merhemini el ve vücut yağı olarak veya yoğun şifalı merhem olarak kullanabilirsiniz.

 • 1⁄4 bardak balmumu
 • 1⁄2 fincan Taze Karakafes Yağı
 • 1⁄4 fincan Yeşil Çay – Demlenmiş Yağ
 • 2 E vitamini kapsülü
 • 12 damla papatya yağı

Yapmak İçin: Çift kazanı orta ateşte başlatın. Kaynamaya ulaştığında, ısıyı kısın. Balmumu çift kazanın üstüne koyun ve üzerini örtün. Ara sıra karıştırarak eriyene kadar pişirin. Yararlı besinleri korumak için aşırı ısıtmayın. Ateşten alın, üst tavayı ikili kazandan çıkarın ve 5–10 dakika soğutun. Taze Karakafes Yağı ve Yeşil Çay-Demlenmiş Yağı eritilmiş bal mumuna ekleyin ve karıştırın.

Vücut Nemlendirici

E vitamini kapsüllerini delin ve sıvıyı erimiş yağın içine sıkarak jel kapaklarını atın. Uçucu yağı ekleyin ve iyice karıştırın, sertleştirilmiş soğutulmuş karışımın herhangi birini yanlardan kazıyın ve erimiş yağların içine geri koyun. Karışım siz dökmeden çok sertleşirse çift kazan içinde tekrar nazikçe eritin. Kavanozlarınıza dökün ve kullanmadan önce 4 saat veya gece boyunca rahatsız edilmeden bekletin.

Saklamak için: Etiketleyin ve doğrudan güneş ışığından uzak, serin ve kuru bir yerde saklayın. Bir yıl içinde kullanın.

Kullanımı: Kavanozdan küçük bir miktarı çıkarın ve parmak uçlarınız arasında eritin, ardından tırnak etlerinize ve elleriniz, dirsekleriniz ve ayaklarınızdaki çatlaklara yayın. Doğal iyileştirici özelliklerden yararlanın ve morluklara, yüzeysel yanıklara, çocuk bezi döküntülerine, kabarcıklara, kesiklere ve daha fazlasına uygulayın. Açık yaralarda kullanmayın. En iyi sonuçlar için sık sık tekrar uygulayın.

Vücut Nemlendirici Bahçıvan Bitkisel Balsamı

Tatlı bir bitki kokusuna sahip bu ipeksi, tereyağlı balsam, işten yorulmuş ellerinizi rahatlatır, nemlendirir ve korur. Ellerinizdeki deriyi nemli tutmak zordur çünkü incedir ve nispeten az yağ bezine sahiptir.

Bu bitkisel balsamı bahçeyle uğraştıktan, ördükten, bulaşık yıkadıktan, kaya tırmanışından veya spor yaptıktan hemen sonra uygulamakta fayda var. Televizyon seyrederken veya telefonda konuşurken elinize biraz ovmak çok hoş. Bu yatıştırıcı bitkisel balsam o kadar hafif ki, onu her yerde kullanmak isteyeceksiniz!

 • rendelenmiş balmumu 1⁄4 fincan
 • 1⁄4 fincan hindistancevizi yağı (kokusuz)
 • 1⁄4 fincan Taze Karakafes Yağı (7. Bölüme bakın)
 • 1⁄4 fincan Taze Bitkisel Yağ (bkz. Bölüm 7)
 • 2 E vitamini kapsülü
 • 20 damla okaliptüs yağı
 • 20 damla lavanta esansiyel yağı

Vücut Nemlendirici Yapmak İçin: Çift kazanı orta ateşte başlatın. Kaynamaya başladığında, ısıyı kısın. Balmumu ve hindistancevizi yağını ikili kazanın üstüne koyun ve üzerini kapatın. Ara sıra karıştırarak eriyene kadar pişirin. Yararlı besinleri korumak için aşırı ısıtmayın. Ateşten alın, üst tavayı ikili kazandan çıkarın ve 5–10 dakika soğutun.

Taze Karakafes Yağı ve Taze Bitkisel Yağı tencereye alıp karıştırın. E vitamini kapsüllerini delin ve sıvıyı erimiş yağın içine sıkarak jel kapaklarını atın. Uçucu yağları ekleyin ve iyice karıştırın, sertleştirilmiş soğutulmuş karışımın herhangi birini yanlardan kazıyın ve tekrar erimiş yağların içine koyun. Karışım siz dökmeden çok sertleşirse çift kazan içinde tekrar nazikçe eritin. Kavanozlarınıza dökün ve kullanmadan önce 4 saat veya gece boyunca rahatsız edilmeden bekletin.


Saklamak için: Kavanozları etiketleyin ve doğrudan güneş ışığından uzak, serin ve kuru bir yerde saklayın. Bir yıl içinde kullanın.

Kullanım Şekli: Kullanmak için, kavanozdan az bir miktar alın ve parmak uçlarınız arasında eritin, ardından tırnak etlerinize ve ellerinizdeki, dirseklerinizdeki ve ayaklarınızdaki çatlaklara yayın.

Vücut Nemlendirici Şanti Shea Vücut Yağı

Bu tarif, tepeden tırnağa kullanabileceğiniz hafif ve kabarık bir shea yağı nemlendiricisi yapar. Cildinizin nefes almasına izin verirken faydalı nemi hapsedmeye çalışır. En sevdiğiniz uçucu yağ karışımını ekleyerek veya zeytinyağı yerine Bölüm 7’deki demlenmiş bir yağı kullanarak bu tarifi özelleştirin.

 • 2⁄3 fincan shea yağı
 • 1⁄4 su bardağı hindistancevizi yağı
 • 1⁄4 fincan zeytinyağı veya Bölüm 7’den en sevilen infüze edilmiş yağ
 • 4 E vitamini kapsülü
 • Uçucu yağ karışımı, isteğe bağlı

Yapmak İçin: Çift kazanı orta ateşte başlatın. Kaynamaya başladığında, ısıyı kısın. Karite yağını çift kazanın üstüne koyun ve üzerini kapatın. Ara sıra karıştırarak neredeyse tamamen eriyene kadar pişirin. Yararlı besinleri korumak için aşırı ısıtmayın.

Ateşten alın, üst tavayı ikili kazandan çıkarın ve eriyen tereyağınıza su damlamaması için bir havluyla silin. Karıştırma kabına dökün ve erimiş kareyi tavadan çıkarmak için kauçuk spatulayı kullanın. Hindistan cevizi ve zeytinyağını ekleyin ve 10-15 dakika soğumaya bırakın.

vücut nemlendirici

Yağları karıştırın, sertleştirici tereyağını kasenin kenarlarından kazıyın. Elektrikli mikserinize bir çırpma aparatınız varsa, onu kullanın. Aksi takdirde, normal çırpıcılar iyi çalışacaktır. Orta seviyede 5 dakika çırpın. Lastik spatula ile kasenin kenarlarını kazıyın.

E vitamini kapsüllerini delin ve sıvıyı erimiş yağın içine sıkarak jel kapaklarını atın. İsterseniz uçucu yağları ekleyin ve iyice karıştırın. Karışım hala çok sıvıysa, 5 dakika dondurucuya koyun. 5 dakika daha karıştırın. Dondurucuda 5 dakika, 5 dakikalık karıştırma işlemini kabarık, pürüzsüz, tereyağlı bir doku elde edene kadar tekrarlayın. Kavanozlarınıza kaşık koyun ve rahatsız edilmeden bir saat bekletin.

Saklamak için: Etiketleyin ve doğrudan güneş ışığından uzak, serin ve kuru bir yerde saklayın. Bu tereyağı güneşte bırakılırsa eriyecektir. Yine de kullanılabilir olacak, ancak kırbaçlamadan gelen hoş kabarık kalitesi kaybolacak. Katı tereyağı türü kıvamına geri dönecektir. Bir yıl içinde kullanın.
Kullanım Şekli: Kullanmak için kavanozdan az bir miktar alın ve parmak uçlarınız arasında eritin ve kuru cilde yayın.

Güzel Vücut Yağı

Nemlendirici, besleyici ve yenileyici olan bu vegan vücut yağı, kuru cildi yumuşatarak size yumuşak ve ışıltılı bir görünüm kazandırır. Bu doğal tereyağı kombinasyonu, tüm cilt tipleri için faydalı olan koruyucu, yenileyici bir nemlendirici oluşturur.

 • 3⁄4 fincan kokusuz kakao yağı
 • 1 çorba kaşığı hindistancevizi yağı
 • 2 yemek kaşığı tatlı badem yağı
 • 4 E vitamini kapsülü
 • 30-40 damla uçucu yağ, isteğe bağlı (kenar çubuğuna bakın)

Yapmak İçin: Çift kazanı orta ateşte başlatın. Kaynamaya başladığında, ısıyı kısın. İkili kazanın üstüne kakao yağını koyun ve üzerini kapatın. Ara sıra karıştırarak eriyene kadar pişirin. Yararlı besinleri korumak için aşırı ısıtmayın. Ateşten alın, üst tavayı ikili kazandan çıkarın ve bir havluyla kurulayın, böylece erimiş tereyağınıza su damlamaz. Hindistan cevizi yağını ekleyin ve eriyene kadar karıştırın. Tatlı badem yağını ekleyin ve karıştırın.

10 dakika veya yağlar soğuyana kadar, ancak henüz tavanın kenarlarında sert bir tabaka oluşturmayana kadar bekletin. Bu noktada uçucu yağları karıştırın. E vitamini kapsüllerini delin ve sıvıyı erimiş yağın içine sıkarak jel kapaklarını atın.

İsterseniz uçucu yağları ekleyin ve iyice karıştırın, sertleştirilmiş soğutulmuş karışımın herhangi birini yanlardan kazıyın ve tekrar erimiş yağların içine koyun. Kavanozlara dökün, üzerini streç filmle örtün ve rahatsız edilmeden 4 saat veya bir gece bekletin.

Saklamak için:

Kavanoz kapaklarını sıkıca kapatarak içindekiler ve son kullanma tarihi 1 yıl ile etiketleyin. Direkt güneş ışığından uzak, serin ve kuru bir yerde saklayın.

Kullanım Şekli: Kullanmak için kavanozdan az bir miktar alın ve parmak uçlarınız arasında eritin ve kuru cilde yayın.

vücut nemlendirici

CİLT BAKIMI SIRLARI
Bu formülün kokusuz olduğuna dikkat edin. Bu formüle koku eklemenin birkaç eğlenceli yolu vardır: Tatlı badem yağını 7. Bölümdeki demlenmiş bir yağla değiştirin); Ek A’daki bir uçucu yağ karışımını kullanın; kokulu yerine kokusuz kakao yağı veya hindistancevizi yağı kullanın.

Yaratıcı olabilir ve Sunny Day Blend with Lavender-Infused Oil gibi demlenmiş bir yağla uçucu bir yağ karışımını katmanlandırabilir veya Hippie Love Blend ile sızma hindistancevizi yağı seçebilirsiniz. Ne yapmaya karar verirseniz verin, eğlenin. , yaratıcı olun ve karıştırın!

Coco Spice Vücut Yağı

Bu Coco-Spice Vücut Yağı, çikolata ve hindistancevizi ipuçlarıyla muhteşem bir şekilde sıcak ve baharatlıdır. Bu en iyi haliyle ev yapımı lüks!

 • 2 çay kaşığı rendelenmiş balmumu
 • 1⁄2 su bardağı kakao yağı
 • 2 yemek kaşığı natürel sızma hindistan cevizi yağı
 • 1⁄2 fincan Chai Spice-Infused Oil (Bakınız Bölüm 7)
 • 12 damla paçuli esansiyel yağı
 • 20 damla tatlı portakal esansiyel yağı
 • 4 E vitamini kapsülü

Yapmak İçin: Çift kazanı orta ateşte başlatın. Kaynamaya başladığında, ısıyı kısın. Balmumu ve kakao yağını ikili kazanın üstüne koyun ve üzerini kapatın. Ara sıra karıştırarak eriyene kadar pişirin. Yararlı besinleri korumak için aşırı ısıtmayın.

Ateşten alın, üst tavayı ikili kazandan çıkarın ve eritilmiş tereyağınıza su damlamaması için bir havluyla kurulayın. Hindistan cevizi yağını ekleyin ve eriyene kadar karıştırın. Chai Spice-Infused Oil’i ekleyin ve karıştırın.

10 dakika veya yağlar soğuyana kadar, ancak henüz tavanın kenarlarında sert bir tabaka oluşturmayana kadar bekletin. Bu noktada uçucu yağları karıştırın. E vitamini kapsüllerini delin ve sıvıyı erimiş yağın içine sıkarak jel kapaklarını atın. İyice karıştırın, sertleşmiş soğutulmuş karışımın herhangi birini yanlardan kazıyın ve tekrar erimiş yağların içine koyun. Kavanozlarınıza dökün, üzerini streç filmle örtün ve rahatsız edilmeden 4 saat veya bir gece bekletin.

Saklamak için: Kavanoz kapaklarını sıkıca kapatın ve içeriği ve tarihiyle etiketleyin. Direkt güneş ışığından uzak, serin ve kuru bir yerde saklayın ve bir yıl içinde kullanın.

Kullanım Şekli: Kullanmak için kavanozdan az bir miktar alın ve parmak uçlarınız arasında eritin ve kuru cilde yayın.

Lüks Vücut Yağı

Besleyici, yumuşatıcı ve nemlendirici vücut yağları losyonlara lüks bir alternatiftir. Losyon, çok az terapötik değerle cildinizden buharlaşan yüzde 80’e kadar su içerir. Bununla birlikte, uygun şekilde formüle edilmiş bir vücut yağı, botanik besinler açısından zengin olan saf, konsantre nemdir.

vücut nemlendirici
 • 1⁄4 fincan Yeşil Çay – Demlenmiş Yağ
 • 1⁄2 su bardağı jojoba yağı
 • 1⁄4 su bardağı tatlı badem yağı
 • 4 E vitamini kapsülü
 • Uçucu yağ karışımı, isteğe bağlı

Yapmak İçin: Huniyi şişenizin üzerine yerleştirin ve yağları ekleyin. E vitamini kapsüllerini delin ve sıvıyı şişeye sıkarak jel kapaklarını atın. İsterseniz uçucu yağları ekleyin. Kapağı sıkıca kapatın ve karıştırmak için sallayın.

Saklamak İçin: İçeriği ve son kullanma tarihini etiketleyin. Bir yıla kadar dayanır.
Kullanımı: Gerektiği kadar kuru cilde uygulayın.

YARDIMCI İPUÇLARI
Saf, seyreltilmemiş jojoba yağı, doğrudan güneş ışığından uzakta depolandığında genellikle 2 yıl veya daha fazla uzun bir raf ömrüne sahip olduğu kabul edilir. Pahalıdır, ancak bu kitapta sıvı yağ kullanan herhangi bir ürün için daha uzun bir raf ömrü istiyorsanız, jojoba yağı yerine kullanabilirsiniz. Jojoba yağının ikame edilmesi, nihai ürünün kıvamını ve besin içeriğini değiştirecek ve tazeliğini uzatacaktır, ancak raf ömrü, tarifteki bileşenlerin toplamına bağlı olacaktır.

%d blogcu bunu beğendi: