Yuz Peelingi Kaolin Killi ve Yulaflı

Yuz Peelingi. Rahatlatıcı, nemlendirici bileşenlerin bu basit karışımı, en hassas cildi bile temizler ve pul pul döker. Yulaf, hassas ve kolayca tahriş olan ciltler için idealdir. Yulaf ezmesi cildi besler, nemlendirir ve nazikçe pul pul dökerek fazla yağı ve kiri emer.

  • 1⁄4 fincan gül yaprağı tozu
  • 3⁄4 su bardağı yulaf unu
  • 1⁄2 fincan kaolin kili
  • 1⁄4 su bardağı süt tozu

Neye ihtiyacınız olacak: yüz maskesi, kapaklı büyük boy konserve kavanozu, elek kapaklı baharat kavanozu, isteğe bağlı

yuz peelingi

Yuz Peelingi Yapmak İçin

Tozları solumamak için yüz maskesi takın. Burnunuzu ve ağzınızı örtmek için bir bandana bağlayın. Toz halindeki tüm malzemeleri dikkatlice konserve kavanozuna koyun. Genellikle daha büyük yulaf parçaları kaldığından, yulaf ununu elemek isteyebilirsiniz, bu da hassas yüz cildinde biraz pürüzlü olabilir. Kapağı sıkıca kapatın ve homojen bir toz haline gelinceye kadar iyice çalkalayın. Tozun kavanoza çökmesine izin vererek 5 dakika kadar bekletin.


Saklamak için: Bu kuru yüz fırçalamayı elek kapağı olan bir baharat kavanozunda saklayın. Kavanozu doldurmak için bir kağıt parçası yuvarlayarak bir huni yapın. Bir ucunu baharat kavanozuna sığacak kadar geniş, diğer ucunu da tozu huniye alacak şekilde çevirin. Birlikte bantlayın ve tozu azar azar kavanozun içine koyun. Kavanoz dolduktan sonra elek ve kapağı değiştirin ve bu fırçalama kullanıma hazırdır! Bunları ayrıca, her kullanımda temiz kuru bir kaşık kullanarak büyük bir kavanozda saklayabilir veya daha küçük bir kavanoza aktarabilirsiniz. Kapağı sıkıca kapalı tutun ve bir yıla kadar saklayın.


Yuz Peelingi Kullanım: Kullanmak için, elinizin avuç içine bir miktar toz hafifçe vurun ve bir macun oluşana kadar her seferinde az miktarda eklenen suyla karıştırın. Ardından küçük dairesel hareketlerle yüzünüzü yumuşak bir şekilde temizleyin. Ilık suyla durulayın ve ardından toner ve nemlendirici uygulayın.

Soru Öneri Ve Şikayetleriniz İçin Lütfen İletişim Bölümünden Veya İnstagram Üzerinden İletişime Geçin. Teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: