Yüz Temizleme Jeli | Yüz Temizleyici Yapımı

Yüz Temizleme Jeli. Ortalama büyüklükteki bir yetişkinin yaklaşık 18-22 fit karesini kaplayan en büyük organımızdır. Cildimiz kelimenin tam anlamıyla bizi bir arada tutar ve içimiz ile dış dünya arasında bir bariyer sağlar. Kirleticiler, hastalıklar ve hastalıklara karşı ilk savunma hattıdır ve cildinizin sağlığını genel sağlık için bir öncelik haline getirir. Bizi korurken, cilt aynı zamanda maruz kaldığı şeyi kan dolaşımına emer – tıpkı cilt bakım ürünlerindeki bazı toksik bileşenler gibi. Sağlıklı cilt, harika görünmek ve hissetmek için çok önemlidir.

Epidermis adı verilen dış deri tabakası, kendisini sürekli olarak altındaki tabakadan hücrelerle değiştiriyor. Bu süreç, cildin genç görünmesini sağlayan temel unsurlardan biridir. Yaşlandıkça yenileme süreci yavaşlar ama durmaz. Biz ona yardımcı olabiliriz. İyi bir temizleyiciyle günlük peeling yapmak hücre yenilenmesini artırrır.

Cildimizin gençliğini korumaya yardımcı olur. Ne yazık ki, bazen çılgın yoğun hayatlarımızda, günlük cilt meselelerini yapılacaklar listemizin en altına koyarız. Her gün atılan küçük adımlar, gözenekleri temiz tutmak ve yorgun cilde canlılık kazandırmak üzerinde derin bir etkiye sahip olur. Doğru bakım cildimizi daha uzun süre sağlıklı tutar. Yaşlanma sürecinin cilde zarar veren etkilerini yavaşlatır.

Yüz Temizleme

Cildimize yardımcı olacak ürünleri ararken güzellik koridorunu taradığımızda, kavanozdaki son mucize olduğunu iddia eden birçok losyonla karşılaşabiliriz. Bu ürünler genellikle cildin daha hızlı yaşlanmasına neden olur. Çözdüklerini iddia ettikleri sorunları daha da kötüleştirebilecek kimyasallarla yüklüdür. Hiç yaşlanmayan ünlülerin yer aldığı dergi reklamları, tıpkı (photoshoplanmış) sözcüsü için yaptığı gibi, cildimizden 20 yıl almamızı vaat eden kremi tüketmemizi ve satın almamızı teşvik ediyor!

Doğal bir cilt bakımı rutininin (veya bu konuda herhangi bir cilt bakımı rutininin) zamanı durdurabileceğini iddia etmiyorum ve bunu da istemiyorum. Gülme çizgilerimiz ve kırışıklıklarımız deneyim belirtileridir ve doğal ve kaçınılmaz yaşlanma sürecinin bir parçasıdır. Bu tavsiye ve tariflerin, estetisyenlerin kullandığı doğal ipuçları ve püf noktaları ile sizi güçlendireceğini ve aradığınız sonuçları elde etmenizi sağlayacak ürünler ve alışkanlıklar yaratmanızı sağlayacağını umuyorum.

Yüz Temizleyici Tarifleri Gerekli Araç Gereçler

 • Kaseler
 • Tülbent, fındık sütü veya küçük süzgeç
 • Rende
 • Ölçüm kapları
 • Tencere
 • Spatula
 • Kaşıklar

Yaşlanmayı Geciktiren Aktif Kömür Yüz Temizleme

Tüm Cilt Tipleri

Aktif kömür, her cilt tipi için cilt bakımı şarttır. Gözeneklerinizin derinliklerine gider ve tüm eski yağları ve kiri çekerek cildi temizleyerek tekrar nefes alabilmesi için sıyırır. Tıkanmış gözenekler tüm cilt sorunlarını kötüleştirir. Cilt yaşlanmasını hızlandırır. Bu nedenle, derin gözenek temizliği ve detoksu için, bu ideal bir temizleyicidir.

yüz temizleme jeli

Malzemeler:

 • ½ çay kaşığı aktif kömür
 • ¾ çay kaşığı jojoba yağı
 • 1 çorba kaşığı Fransız yeşil kili
 • 2 yemek kaşığı ince öğütülmüş ayçekirdeği

Yüz Temizleme Jeli Nasıl Yapılır:

 1. Tüm malzemeleri bir mini doğrayın veya blendere ekleyin ve iyice karıştırın.
 2. Küçük, hava geçirmez bir kaba aktarın.

Kullanım: Yüzünüzü kuruş büyüklüğünde bir temizleyici ile yıkayın. Temizleyici toz halinde veya benim “temizleme macunu” dediğim şey olacak ve kullanım sırasında suyla etkinleştirmeniz gerekecek. Kuru maskeler için, doğru kıvam için bir çay kaşığı su yaklaşık – ½ kadar sürer. Tamamen durulayın. Günde iki kez

Saklama: Buzdolabında 3 haftaya kadar veya dondurucuda 4-8 ay saklayın.

Biliyor Musunuz?

Aktif kömür, barbekü ızgarasında kullandığımız türden bir kömür değildir. Tıbbi amaçlı özel olarak üretilmiştir. Tıp uzmanları, zehirlenme dahil olmak üzere çeşitli koşulları tedavi etmek için kullanırlar. Estetisyenler, ciltteki toksinleri çekebilme kabiliyetinden dolayı seviyorlar, belki de aynı şekilde vücuttan zehirler çekmeye yardımcı olduğu gibi.

Yaşlanmayı Geciktiren Cilt Temizleme

Yaşlanan Cilt, Koyu Lekeli Cilt

Kinoa, bağ dokusunu güçlendiren ve cildin elastikiyetini korumaya yardımcı olan çok ihtiyaç duyulan amino asitleri cildinize besler. Keçi sütü ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatır ve cilde güçlü bir temel yağ asitleri desteği sağlar. Ölü deri hücrelerinden kopan kabak çekirdeği de cildi seven esansiyel yağ asitlerinin iyi bir kaynağıdır.

Malzemeler:

2 çay kaşığı kinoa unu + 2 yemek kaşığı
Toz keçi sütü 2 yemek kaşığı
İnce öğütülmüş kabak çekirdeği 2 çay kaşığı
Deniz tuzu 2 çay kaşığı

Yüz Temizleme Jeli Nasıl Yapılır?

 1. Tüm malzemeleri bir mini doğrayın veya blendere ekleyin ve iyice karıştırın.
 2. Küçük, hava geçirmez bir kaba aktarın.

Kullanım: Yüzünüzü kuruş büyüklüğünde bir temizleyici ile yıkayın. Tamamen durulayın. Günde iki kez

Saklama: 2 haftaya kadar serin ve kuru bir yerde saklayın.

Yerine Deneyin.

Vegan iseniz keçi sütünü soya sütü ile değiştirebilirsiniz. Bazen bir tarifteki aktif içerik hayvansal bir ürünü gerektirir, bu nedenle uygun bir alternatif olmayacaktır. Diğer durumlarda basit bir geçiş yapılabilir. Sizin için neyin işe yaradığını görmek için denemeler yapın.

Yaşlanma Önleyici En İyi Yüz Temizleme Jeli

Yaşlanma Önleyici, Cilt Yumuşatma

Muzdaki potasyum kuru cildi nemlendirir ve nemlendirir. Muzda da bulunan A, B, C ve E vitaminleri yaşlanmaya karşı koruma sağlar, kolajen üretimini destekler, yağı dengeler ve cilde zarar veren oksidasyonla savaşır.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı muz unu
1 çorba kaşığı + 1½ çay kaşığı toz keçi sütü veya soya sütü
2 yemek kaşığı lucuma tozu
¼ muz püresi (daha fazla nemlendirme için isteğe bağlı)

Nasıl Yapılır?

 1. Tüm malzemeleri bir kaseye ekleyin ve iyice karıştırın. Muz kullanırsanız blenderde karıştırın.
 2. Küçük, hava geçirmez bir kaba aktarın.

KULLANIM: Yüzünüzü kuruş büyüklüğünde bir temizleyici ile yıkayın. Tamamen durulayın. Günlük, sabah ve gece

DEPOLAMA: Buzdolabında 3 hafta muzsuz, 10 gün muzlu buzdolabında saklayınız.

YAKIN BAKIŞ.

Lucuma tozu, Güney Amerika’nın bölgelerine özgü bir meyveden gelir. Haşlanmış yumurta sarısı kıvamına ve benzersiz tatlı bir tada sahiptir. Demir, çinko ve B3 vitamini gibi besinler açısından zengin olan lucuma tozu, güzellik ürünlerine harika bir katkı sağlar. Kendinizi ekstra lucuma tozu ile bulursanız, onu şeker veya yapay tatlandırıcılar için lezzetli bir ikame olarak kullanabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Yüz Temizleme Jeli

Kuru Cilt

yüz temizleme jeli

Malzemeler:

4 çay kaşığı rendelenmiş, şekersiz hindistan cevizi
1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı
4 çay kaşığı hindistan cevizi sütü
4 çay kaşığı hindistan cevizi unu

Nasıl Yapılır:

 1. Küçük bir mutfak robotunda; Kıyılmış hindistan cevizini, parçalayın. Küçük granüller boyutuna gelene kadar karıştırın.
 2. Küçük bir tencerede ocakta hindistan cevizi yağını kısık ateşte eritin.
 3. Eritilmiş tereyağı ekleyin.
 4. Kalan malzemeleri mutfak robotuna ekleyin. Karıştırmak için bir veya iki kez vurun.
 5. Küçük, hava geçirmez bir kaba aktarın.

KULLANIM: Yüzünüzü kuruş büyüklüğünde bir temizleyici ile yıkayın. Tamamen durulayın. Günde iki kez

DEPOLAMA: Buzdolabında 10 gün ile 2 hafta arasında saklayın.

Gözenekleri Sıkılaştıran Yüz Temizleme Jeli

Gözenekleri Sıkıştırır. Kimyasal Birikintiyi Temizler Detox Temizleyici

Cilt tipiniz ne olursa olsun, cildinizi detoks yapmak zorunludur. Bu nedenle gözeneklerinizi temiz tutmak ve pH seviyenizi geri kazanmak, cilt hedeflerinize ulaşmanın anahtarıdır. Ayrıca elma sirkesi cildin doğal pH seviyesini geri kazandırır ve ölü cilt hücrelerinin, kirlerin ve yağların uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Elmalar, yüksek bir malik asit içeriğine sahiptir. Malik asit, cildi aydınlatan, kolajen üretimini uyaran ve ölü cildi temizleyen bir alfa hidroksildir. Lavanta ve biberiye hidrosolleri mikroplarla savaşır.

Malzemeler:

4 çay kaşığı elma suyu
4 çay kaşığı lavanta hidrosol veya biberiye hidrosol
2 çay kaşığı elma sirkesi
2 çay kaşığı bal
1 tatlı kaşığı soya sütü
4 yemek kaşığı kinoa unu

Nasıl Yapılır:

 1. Bir kase veya mini mutfak robotunda, tüm malzemeleri birleştirin ve karıştırılıncaya kadar yaklaşık 10 saniye boyunca karıştırın veya karıştırın.
 2. Küçük, hava geçirmez bir kaba aktarın.

KULLANIM: Yüzünüzü kuruş büyüklüğünde bir temizleyici ile yıkayın. Tamamen durulayın. Günlük, sabah ve gece

DEPOLAMA: Buzdolabında 10 gün ile 2 hafta arasında saklayın.

YERİNE DENEYİN

Elinizde lavanta veya biberiye hidrosol yoksa, damıtılmış su kullanabilirsiniz.

Cilt Soyucu Onarıcı Nemlendirici Yüz Temizleme Jeli

Tüm Cilt Tipleri

Bu temizleyici çok görevlidir! Esansiyel yağ asitleri ve amino asitlerle paketlenmiş chia tohumları aynı zamanda mükemmel bir soyucudur. Limon suyu cildi seven bioflavonoidler sağlar; bal yatıştırır, yumuşatır, onarır ve nemlendirir; ve rooibos çayı cildinizin pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur.

Malzemeler

1½ yemek kaşığı rooibos çayı, hazırlanmış ve soğutulmuş
1 çorba kaşığı chia tohumu
4 yemek kaşığı bal
¾ çay kaşığı limon suyu

Nasıl Yapılır

 1. Küçük bir kapta çayı ve chia tohumlarını karıştırın. 5 dakika bekletin.
 2. Bal ve limon suyunu ekleyin ve iyice karıştırın. Chia tohumları çiçek açtıktan birkaç saat sonra çok koyuysa, bir çay kaşığı daha çay ekleyin.
 3. Küçük, hava geçirmez bir kaba aktarın.

KULLANIM: Yüzünüzü kuruş büyüklüğünde bir temizleyici ile yıkayın. Tamamen durulayın. Günde iki kez

DEPOLAMA: Buzdolabında 10 gün ile 2 hafta arasında saklayın.

BİLİYOR MUSUN?

Doğal olarak kafeinsiz rooibos çayı, Güney Afrika’da ortaya çıktı ve dünyanın geri kalanına gitmeden önce onlarca yıldır çılgınca popülerdi. Rooibos çayı yüksek düzeyde cilt seven C vitamini içerir.

Cildin Genç ve Işıltılı Olmasını Sağlayan Yüz Temizleyici

Tüm Cilt Tipleri

Yağ doğal olarak ciltte gözenekleri tıkayan yağı ve kiri çeker. Kanıtı pamuk yuvarlaklığınızda göreceksiniz! Makyajı temizlemek ve cildinizin yüzeyindeki kiri çıkarmak için mükemmel olan bu yağ kombinasyonu, cildinizin kendi yağ üretimini de geri kazandırır. Cildin genç ve ışıltılı kalması için C vitamininden temel yağ asitlerine kadar her şeye sahiptir.

yüz temizleme jeli

Malzemeler

4 yemek kaşığı jojoba yağı
2 yemek kaşığı ayçiçek yağı
2 çay kaşığı avokado yağı
Argan yağı (isteğe bağlı) 1 tatlı kaşığı
1 tatlı kaşığı kuşburnu yağı (isteğe bağlı)
1 tatlı kaşığı kamelya yağı (isteğe bağlı)

Nasıl Yapılır?

 1. Küçük bir kapta tüm malzemeleri karıştırın ve iyice karıştırın.
 2. Bir huni kullanarak hava geçirmez küçük bir kaba dökün.

KULLANIM ŞEKLİ: Çeyrek büyüklükte bir temizleyici ile pamuklu bir silindiri nemlendirin ve yüzünüzü yumuşak bir şekilde silin. Günde iki kez

SAKLAMA: Buzdolabında 3-5 ay saklayın.

YAKIN BAKIŞ

Yağlarla temizlerken, bazı insanlar çift temizlemeyi ve nemlendirmeyi sever. Bu durumda, bir yağ temizleyiciyle temizleyin, yağ bazlı olmayan bir temizleyiciyle yıkayın, toner kullanın ve nem uygulayın.

Yaşlanma Önleyici Yüz Temizleme Jeli

Yaşlanma Önleyici

Antioksidanlar açısından zengin olan kakao tozu, inanılmaz yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Aynısı lucuma ve ceviz için de geçerlidir. Keçi sütü tozu ilavesiyle cildiniz hem yumuşak hem de korunmuş olacaktır.

Malzemeler

1 çorba kaşığı kakao tozu
3 yemek kaşığı keçi sütü tozu
2 yemek kaşığı lucuma tozu
2 yemek kaşığı ince öğütülmüş ceviz
Bir macun yapmak için birkaç damla damıtılmış su (aktivasyon için). Genellikle macunu yapmak için ½ çay kaşığı kuru karışım to çay kaşığı sıvı ve bir temizlik için yaklaşık ½ ila 1 tatlı kaşığı kuru karışım olacaktır.

Nasıl Yapılır?

 1. Tüm malzemeleri bir mini doğrayın veya blendere ekleyin ve iyice karıştırın.
 2. Küçük, hava geçirmez bir kaba aktarın.

KULLANIMI: Etkinleştirdikten sonra, yüzünüzü kuruş büyüklüğünde bir temizleyici ile yıkayın. Tamamen durulayın. Günde iki kez

SAKLAMA: 3 haftaya kadar serin ve karanlık bir yerde saklayın.

ALERJİ UYARISI

Fındık alerjiniz varsa, cevizleri dışarıda bırakabilirsiniz. Esansiyel yağ asitleri ekleyip hafif pul pul dökülme sağlarken, keçi sütünden ve lucuma toz pul pullarından bazı temel yağ asitlerini almaya devam edeceksiniz.

Yüz Temizleyici Gözenek Temizleyici

Tüm Cilt Tipleri

yüz temizleme jeli

Kenevir, amino asitler ve omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Yeşil kil, cildi temizler, orta gözeneği temizler ve bu amino asitleri ve omega 3 yağ asitlerini onarmak ve eski haline getirmek için biriktirir.

Malzemeler

2 çay kaşığı lavanta yaprağı
1 çorba kaşığı + 1 tatlı kaşığı kenevir unu
1 çorba kaşığı + 1 tatlı kaşığı Fransız yeşil kili
Bir macun yapmak için birkaç damla damıtılmış su (aktivasyon için). Genellikle macunu yapmak için ½ çay kaşığı kuru karışım to çay kaşığı sıvı ve bir temizlik için yaklaşık ½ ila 1 tatlı kaşığı kuru karışım olacaktır.

Nasıl Yapılır

 1. Küçük bir kapta veya mini doğrayın, tüm malzemeleri birleştirin ve iyice karıştırın.
 2. Küçük, hava geçirmez bir kaba aktarın.

KULLANIMI: Etkinleştirdikten sonra, yüzünüzü kuruş büyüklüğünde bir temizleyici ile yıkayın. Tamamen durulayın. Günde iki kez

SAKLAMA: 3 haftaya kadar serin ve kuru bir yerde saklayın.

BİLİYOR MUSUN?

Kenevir, kenevir ailesindeyken, zihin değiştirici özellikleri yoktur. Kenevir tohumu preslendiğinde yapışkan bir yağ üretir. Diğer yağlardan daha ağır olmasına rağmen kenevir yağı yağsızdır ve kolayca emilir. Aşırı kuru cilt, akne ve sedef hastalığı gibi birçok cilt sorununda başarılı olduğu gösterilmiştir.

Soru Öneri Ve Şikayetleriniz İçin Lütfen İletişim Bölümünden Veya İnstagram Üzerinden İletişime Geçin. Teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: